Италија

  во

  Даниел Пабло Освалдо реши да оди во пензија на 30 години, одлуката можеби беше изненадувачка, но очигледно била неизбежна откако напаѓачот сега откри дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Монтажна куќа која се склопува за само шест часа и чини нешто помалку од 30 илјади евра можеби е иднината на станувањето, односно преселувањето, со оглед на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дневен весник и ТВ станици во вредност од над 150 милиони евра, кои припаѓаат на издавачот и уредник на сицилијанскиот весник „Ла Сицилија“ се запленети ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На италијанскиот брег на Јадранското Море , во регионот Пулиа меѓу местата Пескара и Бари, пронајдена е т.н. португалска галија, која спаѓа во групата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иџе Стефановски и Виктор Давидовски имаа македонски дуел на легендарната патека Монца во Италија, битка која на крајот ја доби далеку поискусниот Иџе во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На италијанскиот брег на Јадранското Море, во регионот Пулиа меѓу местата Пескара и Бари, пронајдена е т.н. португалска галија, која спаѓа во групата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денес во Кривичниот суд повторно имаше рочиште за предметот Титаник. Ништо спектскуларно ново освен изјавата на обвинителкста Лиле Стефановска дадена во немоќ, ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер Даниел Пабло Освалдо си ја отвори душата во разговор со Марка, Аргентинецот кој настапуваше за Италија вели дека не го сака животот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познати се шесте селекции кои ќе играат за завршницата на Светското одбојкарско првенство. Селекциите на Русија и Полска се двете последни кои се пласираа на ...
  сите 12 | | | веќе видена