Италија

  во

  Кога итаијанскиот заменик-премиер Матео Салвини се жали за ужасните услови за собирање на отпадот во Рим, неговата поента не е јавното здравје, туку неговата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новинска агенција од Италија пренесува дека Јувентус и Пеп Гвардиола си подале рака, Шпанецот на 4. јуни ќе стави потпис на четиригодишен договор вреден 94 ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Охрид, 22. мај 2019 (ИНПРЕС) – Викендов Таеквон-до клубот „Хва Ранг ИТФ“ од Лескоец, Охрид ќе учествува на Меѓународен Таеквон-до ИТФ А класа турнирот „2 Гран ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред нас е лето со опасни топлотни бранови, долги сушни периоди и временски непогоди, објави метеоролошкиот сервис “AccuWeather” во својата долгорочна прогноза ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Пред нас е лето со опасни топлотни бранови, долги сушни периоди и временски непогоди, објави метеоролошкиот сервис “AccuWeather” во својата долгорочна прогноза ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Властите во Приштина најавија дека за околу два месеци би можеле да воведат царини од 100% и на производите од Албанија, доколку Тирана не тргне некои од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Италијанскиот креатор на парфеми Паоло Терензи, живее во светот на убавите мириси од своето детство. Семејната компанија „Тицијана Терензи“ ја наследил од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пред два дена композиторот Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на Евровизија, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Пред нас е лето со опасни топлотни бранови, долги сушни периоди и временски непогоди, објави метеоролошкиот сервис “AccuWeather” во својата долгорочна прогноза ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Избирачите во Велика Британија и во Холандија во четвртокот започнаа со гласањето за своите претставници во Европскиот парламент, а анкетите педвидуваа успех ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тамара Тодевска со песната „Proud“ го постигна најголемиот успех на нашата земја во досегашните учества на Изборот за песна на Евровизија, а според најновото ...
  сите 84 | | | веќе видена