Италија

  во

  Шестгодишниот син на Леонардо Бонучи, Лоренцо почна да тренира во школата на Торино иако неговиот татко е еден од важните фудбалери во Јувентус. Италија Од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Популистичкиот италијански министер за внатрешни работи, Матео Салдини, издаде впечатлив декрет за миграција со кој ќе бидат укинати дозволите за престој од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На годишно ниво во Европа се регистрираат по над 4.500 прерани смртни случаи како последица од испуштање на емисии на штетни гасови од возилата кои користат ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Можеби балканците важат за луѓе кои се обидуваат да прелажат нешто на работното место, но можеме да кажеме дека за Италијанците се аматери. Доказ за ова ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Голем пожар ноќеска избил во областа Пиза во Тоскања на север на Италија поради што повеќе од стотина луѓе се евакуирани поради предистрожност, јавуваат ...
  сите 144 | | | веќе видена