Италија

  во

  Романо Проди, поранешен премиер на Италија и претседател на Европската комисија, денеска и утре престојува во Македонија по повод врачувањето на Светската ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус синоќа во Суперкупот на Италија славеа против Милан со минимални 1:0, а стрелец на единствениот погодок беше Кристијано Роналдо. После ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Романо Проди, поранешен премиер на Италија и претседател на Европската комисија, денеска и утре престојува во Македонија по повод врачувањето на Светската ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус синоќа во Суперкупот на Италија славеа против Милан со минимални 1:0, а стрелец на единствениот погодок беше Кристијано Роналдо. После ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Доцна синоќа „Скај Италија“ потврди дека Челси и Јувентус постигнале договор околу трансферот на аргентинскиот напаѓач, Гонзало Игуаин. 31 годишниот Игуаин ќе ...
  сите 96 | | | веќе видена

  СЗО ја наведе антикампањата за вакцини како една од топ-10. закани за здравјето со кои ќе се соочува светот во 2019 година. Овој феномен се појави во многу ...
  сите 10 | | | веќе видена