Гостивар

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 37 | | | веќе видена

  17-годишна девојка од Гостивар, вчера околу 7 часот попладне, била нападната од глутница кучиња од кои бегајќи, се удави во реката Вардар, пренесува Макфакс. ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Тричасовната потрага по девојче кое синоќа паднало во водите на Вардар во Гостивар, заврши со трагичен епилог. Телото било најдено од жители на селото ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Заврши потрагата по девојчето , чие тело беше пронајдено во водите на Вардар без знаци на живот. Како што јавува порталот Гостиварпрес, вечерва околу 22 часот ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Тричасовната потрага по девојче кое синоќа паднало во водите на Вардар во Гостивар, заврши со трагичен епилог. Телото било најдено од жители на селото ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштитата и спасувања и пожарникари започнаа потрага по девојче кое паднало во водите на Вардар во Гостивар. Според првичните информации, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде што 17-годишно девојче се удави во Вардар, бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало ...
  сите 137 | | | веќе видена