Гостивар

  во

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 233 оздравени пациенти од: Скопје-89, Куманово-6, Дебар-2, Штип-11, Прилеп-13, Тетово-15, Струга-3, Велес-3, ...
  сите 441 | | | веќе видена

  Никола Серафимов во 92. минута погоди против Вардар, за триумф на Академија Пандев. „Академците“ долго се „мачеа“ да го скршат отпорот на Вардар, кој играше со ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Вардар настрада од својот поранешен играч, Никола Серафимов со гол во 92. минута донесе победа за Академија Пандев од 1-0 и пласман во четвртфиналето од Купот, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Македонија починале 12 пациенти. Тројца од починатите се од Скопје, (52, 73 и 85 години), ...
  сите 441 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-325, ...
  сите 441 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-325, ...
  | | веќе видена | слични

  Новиот бран на корона вирусот ја изненади власта, како снегот што секоја година не изненадува во јануари. Иако претходно уверуваа дека се подготвуваат за ...
  сите 333 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-325, ...
  сите 441 | | | веќе видена