Гостивар

  во

  Крвав напад со фатални последици во Гостивар. Во раните утрински часови во стан во Гостивар е убиена 78 годишна жена, а други две лица се тешко повредени. ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за денешното убиство во Гостивар, а ценејќи ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за денешното убиство во Гостивар, а ценејќи ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за денешното убиство во Гостивар, а ценејќи ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за денешното убиство во Гостивар, а ценејќи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, по завршениот увид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, по завршениот увид донел наредба за спроведување истражна постапка, против 46 годишно лице од ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Сопружниците С.Р. (54) и Б.Р (60) кои утрово беа пренесени со повреди на скопските клиники, се во стабилна здравствена состојба. Според директорот на клиниката ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Околу илјада млади девојки од Македонија последнава година побарале да си ја вратат невиноста со хируршка реконструкција на хименот. Операцијата хименопластика ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сопружниците С.Р. (54) и Б.Р (60) кои утрово беа пренесени со повреди на скопските клиники, се во стабилна здравствена состојба. Според директорот на клиниката ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Сопружниците С.Р. (54) и Б.Р (60) кои утрово беа пренесени со повреди на скопските клиники, се во стабилна здравствена состојба. Според директорот на клиниката ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Како што неофицијално дознава , убиството во Гостивар, во кое жртва е 78 годишна жена, е извршено заради камата за основен долг од 1.500 евра.Убиството се ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Жена утрово е убиена во Гостивар, а две лица се повредени и пренесени на скопските клиники, кога им биле нанесени повреди со остар предмет.Од СВР Тетово велат ...
  сите 46 | | | веќе видена