Гостивар

  во

  Предлог буџетот за 2020 година, е реален, ги лоцира приоритетите и ги алоцира парите на граѓаните онаму каде што ќе дадат најдобар ефект и резултати, истакна ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Предлог буџетот за 2020 година, е реален, ги лоцира приоритетите и ги алоцира парите на граѓаните онаму каде што ќе дадат најдобар ефект и резултати, истакна ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Рано утрово полициски службеници од СВР Скопје на ул.„23-ти Октомври" го лишиле од слобода П.А. (19) од Гевгелија, затоа што при извршен преглед кај него била ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Викендов се одигра 13-тото коло од 2МФЛ – Запад, кое не беше најсреќно за претставниците на Гостивар во ова натпреварување. Фудбалерите на Вардар од Форино на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје му одржа вистинска лекција на Работнички во првото сезонско дерби во домашниот шампион и тоа на негов терен во „Градски Парк“. Актуелниот шампион ...
  сите 42 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром убедливо со 93:68 славеше против Работнички во вечното скопско кошаркарско дерби. Дуелот во „Градски парк“ не понуди резултатска ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Гостивар го задржува врвот на табелата во домашниот кошаркарски шампионат и по седмото коло во кое го доби дербито со Еуроникел со 94-87. Гостивар останува без ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На трите натпревари од седмата рунда во македонската Прва лига во кошарка, победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Кожув до петтиот триумф оваа сезона ...
  сите 49 | | | веќе видена