Гостивар

  во

  Од првичниот увид на внатрешната контрола на Македонски Железници по незгодата која утринскиот воз на релација Кичево- Скопје ја имаше кај селото Падалиште има ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за трагичната несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарци, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите ...
  сите 320 | | | веќе видена

  Полицијата ги засили контролите врз јавните превозници во Гостивар. Во текот на вчерашниот ден, (17 февруари), на гостиварското подрачје во два наврати биле ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата Лакавица и Падалишта ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата Лакавица и Падалишта ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Многу мечеви, многу тикети, а три се посебно за издвојување во нашата рубрика „Топ тикети“. Тројца играчи во спортските обложувалници на Sport Life имаат многу ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Осум лица кои беа повредени во сообраќајната несреќа кај Ласкарци, кога автобус на „Дурмо турс“ се преврте, се во критична состојба, вели министерот за ...
  сите 320 | | | веќе видена