Гостивар

  во

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-53, ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Министерството за здравство (МЗ) информира дека во изминатото деноноќие се регистрирани 115 нови случаи на Ковид-19, починале седум лица, додека 40 пациенти ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Носителот на листата во ИЕ6 Дафина Стојаноска денеска од Гостивар ги потсети граѓаните за правото и правдата кои беа ветени, односно на хибридниот режим кој ...
  сите 549 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, ...
  сите 502 | | | веќе видена

  Брачен пар од селото Добридол починале во ист ден, а од првичните сознанија, на нивните тела немало траги на насилство. Безживотното тело на мажот го пронашол ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Во СВР Тетово вчера попладне било пријавено дека во село Добридол, гостиварско, во сопствениот дом починал М.М.(74) од село Добридол. Тој живеел со сопругата ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Валентина Ѓуроска, Нацо Запров, Јуле Тасевска Марков, Наталија Грчева, Сузана Антовска, Слаѓана Јовческа, Виолета Георгиева, Славица Димоска, Сузана Димитрова, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари, кои скенирале сметки во текот на април, мај и јуни. Како што информираат од ...
  сите 58 | | | веќе видена