Гостивар

  во

  При акциска контрола за откривање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат на подрачјето или го злоупотребуваат туристичкиот престој, во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во акциски контроли на полициски службеници спроведени во локали во тетовските села Горно Седларце и Желино биле затекнати 14 танчарки кои нелегално работеле ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Повеќето се надничари (економски емигранти) кои најчесто се ангажираат по градилишта, фарми и физички работи. Според  СВР Тетово, по приведувањето лицата ќе ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Вчера во периодот од 04:00 до 07:00 часот во угостителски објекти на улиците „Беличица“ , „Мара Угринова“, „29 Ноември “, и „Борче Јовановски“ во Гостивар ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Спорт Лаиф им донесе дополнителна добивка на своите типувачи со новите бонуси. Типувач од Кисела Вода тоа го искористи и направи висок скок од 50 до 221.750 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Скопјани кои поради каснување од куче побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против беснило бидејќи го нема на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Скопјани кои поради каснување од куче побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против беснило бидејќи го нема на ...
  сите 25 | | | веќе видена