Гостивар

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Хрстијан Мицкоски, претседател на ВМРО ДПМНЕ денеска говорше на трибина во Гостивар по повод ослободувањето на овој град во Втората Светска војна и носењето на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Имав можност да говорам на трибина во Гостивар по повод ослободувањето на овој град во Втората Светска војна и носењето на Уставот во 1991 година, напиша на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  „Македонската јавност е сведок на еден театар кој се случува веќе неколку дена. Кога не би било трагично, би било смешно. Државата повеќе или помалку почна да ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички ја продолжија победничката серија во домашниот шампионат, а нивна нова жртва беше тимот на Фени Индустри кого го совладаа во „Градски ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори. Без разлика дали тие биле ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Општина Гостивар е една од четирите општини во Македонија, во која ќе се спроведе пробен попис во април 2019, година дена пред спроведувањето на Пописот на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев побара невладините организации и здруженијата на граѓани кои беа против изградба на гасоводот на Водно да имаат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и струмичкиот „татко” ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и струмичкиот „татко" ...
  сите 148 | | | веќе видена