Гостивар

  во

  Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, заедно со градоначалниците на Тетово и Гостивар, Теута Арифи и Арбен Таравари, присуствуваа на свеченост на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Која брука еј, овие го прават народот будала, вели во ироничниот коментар на Твитер корисникот со псевдоним Хенри Чинаски. Коментарот се однесува на вчерашното ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Црквата „Свети Димитрија“ и медресето во градот, џамии во селата Симница и Равен, традиционални куќи во селото Бродец…Ова се дел од објектите од културното ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вчера во 01.50 часот во Гостивар, на ул.„Никола Тесла“, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле А.М. (24) од село Долна Бањица, бидејќи ...
  сите 279 | | | веќе видена

  Вчера околу 14.00 часот во Тетово, на земјениот пат од Фалише кон Сараќино, во паркирано патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки, ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Службениот „пасат“ на министерот Исмаили имаше сообраќајка во која нема повредени Министерството за култура потврди дека службеното возило „пасат“ на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Службеното возило „пасат“ на министерот за култура Хусни Исмаили, попладнево учествуваше во сообраќајна незгода пред наплатната рампа Тетово-Гостивар, ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Службеното возило „пасат“ на министерот за култура, Хусни Исмаили, попладнево учествуваше во сообраќајна незгода пред наплатната рампа Тетово – Гостивар, ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Без повредени лица, но со материјална штета поминала сообраќајна незгода попладнево на автопатот Тетово – Гостивар во која неофицијално во едно од возилата ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Министерството за култура потврди дека службеното возило „пасат“ на министерот за култура Хусни Исмаили попладнево имало сообраќајна незгода пред наплатната ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Тетово денеска од 8 до 13 часот спроведе акциска контрола за да утврди техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз, ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Без повредени лица, но со материјална штета поминала сообраќајна незгода попладнево на автопатот Тетово – Гостивар во која во едно од возилата патувал ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Министерот за култура Хусни Исмаили попладнево имаше сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Гостивар. Владини извори за САКАМДАКАЖАМ.МК потврдуваат дека ...
  сите 278 | | | веќе видена