Гостивар

  во

  Во средното електротехничко училиште „Михајло Пупин“ во Скопје денеска ќе биде промовирана платформата за дигитално учење и ќе бидат доделени таблет-компјутери ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Нашиот канабис е со најдобар квалитет во светот. Македонските производители создадоа цвет со 18 проценти ЦБД, а тоа е светски рекорд. Светски рекорд имаме и во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вистина е дека постои разговор со обвинетиот Фејзи Азири и поранешниот градоначалник на општина Гостивар Невзат Бејта за земјоделски субвенвции, но не е точно ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ЕВН Македонија обезбеди таблет компјутери за учениците од специјализираните ЕВН паралелки за едукација и обука на електро монтери во Скопје и Гостивар, а со ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против В.Д.(28) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 169 | | | веќе видена

  ЕВН Македонија обезбеди таблет компјутери за учениците од специјализираните ЕВН паралелки за едукација и обука на електро монтери во Скопје и Гостивар, а со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Вистина е дека постои разговор со обвинетиот Фејзи Азири и поранешниот градоначалник на општина Гостивар Невзат Бејта за земјоделски субвенвции, но не е точно ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 28-годишниот В.Д. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Кожув со извонредно издание успеа да го совлада тимот на Гостивар и да се израмни на делба на второто место на табелата со скор од 10 победи и четири порази. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вчера (2 февруари) околу 17 часот на улица „Мара Угринова“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Голем впечаток ми остави еден телефонски разговор од рано наутро на 13 април 2012 година, ден по убиството. Не знам дали за таков краток период некој можел да ...
  сите 125 | | | веќе видена