Гостивар

  во

  Во Центарот, што е единствен во регионот се лекуваат и престојуваат деца со посебни потреби од Охрид, Кичево, Струга, Ресен, а со нив работат експерти од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Гостивар донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Гостивар донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Почна примената на новата методологија со која од полноќ мотоциклистите ќе плаќаат за 40 отсто пониски цени за патарина, со што Јавното претпријатие за државни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска го посети Одделението за третман на деца со потешкотии во развојот при Општата болница во Охрид, што беше ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во изминатиов период од неколку месеци има повторно офанзивно вработување на партиски истакнати членови на СДСМ и Агенцијата за храна и ветеринарство е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Девет реализирани проекти и пет нови кои почнуваат од 2020 година е резултатот на Програмата за прекугранична соработка, помеѓу Македонија и Албанија 2014-2020 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација во петок и официјално почнува со подготовките (ден порано е собирот) за квалификациските мечеви против Естонија (на домашен терен, ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Девет реализирани проекти и пет нови кои почнуваат од 2020 година е резултатот на Програмата за прекугранична соработка, помеѓу Република Северна Македонија и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Товарно возило „ивеко“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ф. (56) од село Стримница, вчера излетало од регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, ...
  сите 131 | | | веќе видена