Гостивар

  во

  Утрово од 7 часоте укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража, како и на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Поради врнежи од снег, забрана за тешки товарни возила од синоќа има на патните правци Гостивар-Кичево преку планискиот превој Стража и Гостивар-Маврово-Дебар, ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Утрово во 07:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој „Стража“. Поради ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Поради врнежи од снег, забрана за тешки товарни возила од синоќа има на патните правци Гостивар-Кичево преку планискиот превој Стража и Гостивар-Маврово-Дебар, ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на места со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег врне во северниот,западниот и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Дава поддршка за Законот за Јавно обвинителство , но им нуди и коалиција на албанските партии со цел здружување против ДУИ. Арбен Таравари кој раководи со ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Поради врнежи од снег, забрана за тешки товарни возила од синоќа има на патните правци Гостивар-Кичево преку планискиот превој Стража и Гостивар-Маврово-Дебар, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Од ЈП Македонијапат информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози, на места со остатоци од снег по интервенцијата на ...
  сите 137 | | | веќе видена