Гостивар

  во

  Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „Макфакс“ потврди ...
  | | веќе видена | слични

  Шестмина пацинети се уште се во тешка состојба, четворица од се на КАРИЛ со тешки повреди во абодменот, повреди на глава, а на 20-годишната девојка имаше ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва од 22:00 часот: -дебата: дали земјава има систем за координиран одговор при трагедии како онаа кај Ласкарци; правиме ...
  | | веќе видена

  Македонија и денеска тагува по прерано згаснатите животи во катастрофалната автобуска несреќа кај Карпалак која се случи на 13 февруари доцна попладнето. Ова ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Кои се причините за автобуската несреќа во која живото го загубија 14 лица скопското обвинителство се уште истражува. Со оглед на тоа што се работи за обемна ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Сопственикот на компанијата „ДУРМО- турс“, Дурмиш Белули, во интервју за „Телевизија 24“ вели дека морално се чувствува одговорно, затоа што загинатите и ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија и денеска тагува по прерано згаснатите животи во катастрофалната автобуска несреќа кај Карпалак која се случи на 13 февруари доцна попладнето. Ова ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Дурмо Турс чуствува морална одговорноста за страотната сообраќајна несреќа, но тврди дека автобусот бил исправен, а возачот не го пречекорил работното време и ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Нема повредени во новиот инцидент со автобус на „Дурмо турс“ утрово кој утрово од Гостивар тргнал на редовна линија за Скопје. Патниците тврдат дека се ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „Макфакс“ потврди ...
  сите 93 | | | веќе видена