Гостивар

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Несовесноста и недисциплината во сообраќајот, се` уште владеат по улиците во Гостивар. Во неколкучасовна акциска контрола, спроведена на гостиварското подрачје ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Викендов се одигра 7-то коло од Втората МФЛ – Запад. Фудбалерите на ФК Вардар од Форино ја пречекаа екипата на Охрид, ФК Гостивар гостуваше во Струга кај ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Пациент кој е со скршена нога и не може да се движи или е врзан за кревет како последица на мозочен удар и не може да отиде кај матичниот лекар, многу тешко ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Месени јадења Од брашно правиме бакрдан. Ќе зовриет водата, ќе му туриме сол и ќе го туриме брашното. Ќе поварит, поварит, па ќе му туриме мас и ќе го јадеме. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонското здружение “Кочо Рацин” од Белград во соработка со Здружението на Македонците од Браничевскиот округ “Македонија“ од Пожаревац, денес организира ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пелистер продолжува со победите во Втората лига – Запад, славејќи со 3-1 пред своите навивачи против Велазерими во 7. коло. Пелистер до победата над Велазерими ...
  сите 13 | | | веќе видена