Гостивар

  во

  Четири лица се обвинети дека сториле кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик. ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување ...
  сите 313 | | | веќе видена

  На Клиниката за инфективни болести во Скопје денеска починаа двајца пациенти, од кои едниот е на 68-годишна возраст кој имал и други болести и кој се лекувал ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Триесет и тригодишник од тетовски Пирок е уапсен по бркотница со полицијата за време на полициски час која почна во Гостиварско, а завршила во тетовско ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Единаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Во изминатите 24 часа два пациента починале на Клиниката за инфективни болести Регистрирани се 46 нови случаи на коронавирус во земјата со што вкупната бројка ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Триесет и тригодишник од тетовски Пирок е уапсен по бркотница со полицијата за време на полициски час која почна во Гостиварско, а завршила во тетовско ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Нови 46 случаеви на коронавирус се регистрирани во Македонија во последните 24 часа. Во однос на 46-те нови случаи на коронавирус во земјата, по градови ...
  сите 190 | | | веќе видена

  „Со цел да се гарантира целосно почитување на мерките и препораките на Владата за заштита од ширење на коронавирусот инспекторите продолжуваат со интензивни ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, денеска на прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од спроведените ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово, кој ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за бројот на новозаболени пациенти и други информации во врска ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за бројот на новозаболени пациенти и други информации во врска ...
  сите 525 | | | веќе видена

  Поголемиот дел од субјектите ги почитуваат владините мерки за превенција од коронавирусот, покажуваат спроведените 5.213 надзори што од 28 март до 1 април ги ...
  сите 55 | | | веќе видена