Гостивар

  во

  Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
  сите 125 | | | веќе видена

  СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи. Состојбата со безбедноста во ...
  сите 125 | | | веќе видена

  СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи. Состојбата со безбедноста во ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Во страшната ноќ од 27 април, кога претседателот на мојата партија Зијадин Села го ризикуваше животот покрај тебе, јас и илјадници Албанци бевме подготвени да ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Преку неговиот Фејсбук профил тој изрази жалење за овој потег и за тоа ги обвини политичките опоненти од ДУИ. – Со длабоко жалење ве известувам дека  на ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) повторно ги одзеде ингеренциите во образованието од Општина Гостивар. Одлуката практично значи дека градските ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи, велат од политичката партија ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Од Министерството за образование и наука денеска излегоа со реакција каде велат дека градоначалникот на Гостивар обврската за појаснување на неговите дејствија ...
  сите 126 | | | веќе видена

  По обвинувањата на градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари дека одземањето на надлежностите во образованието е политички реваншизам , Министерството за ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, пред околу една година со писмо му се обрати на Зоран Заев потсетувајќи ...
  сите 99 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ денеска со соопштение до СДСМ, а ви го пренесуваме интегрално. СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар обврската за појаснување на неговите дејствија и активности спротивно на законот и процедурите ја заменува со дезинформации, ...
  сите 126 | | | веќе видена

  „СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни , а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи.Состојбата со безбедноста во ...
  сите 125 | | | веќе видена