Гостивар

  во

  Проблемот со бездомните кучиња од ден на ден е се’ поголем… Случајот со младата девојка во Гостивар како да не беше доволен импулс одговорните да преземат ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Намалена видливост поради појава на магла во раните утрински часови од 100 - 150 метри има на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Гостивар направија изненадување и славеа на гостувањето кај Блокотехна со 84-68 во претпоследниот меч од шестата рунда во првата лига. Гостите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност Тетово и Гостивар денес го организираше деветтиот републички натпревар во табла. На него учествуваа 32-ца ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кошаркарите на КК Гостивар ја забележаа третата победа сезонава и тоа против лидерот на табелата и единствената непоразена екипа до вечерва, во досегашниот дел ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Заврши победничката серија на Блокотехна по денешниот пораз од Гостивар со конечни 84:68. Гевгеличани беа изненадени од избраниците на Марјан Србиновски, кои ...
  сите 13 | | | веќе видена