Дванаесетти ден од изборната кампања за претседателските избори


Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мултиетничка држава може да просперира и да се развива само ако сите подеднакво се вреднуваат. А за ова да се случи ни треба претседател кој ќе ...
| | веќе видена | слични

„Зошто да гласам за Пендаровски?, прашува еден граѓанин, извесен Милан, на кој вицепремиерот Фатмир Битиќи му се јавува телефонски да побара поддршка за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екс-претседателот на Словенија, Борут Пахор испрати видео со поддршка за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Дел од пораката Пахор ја кажува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
| | веќе видена | слични

Денеска на полноќ почнува изборниот молк кој завршува на денот на изборите во 19 часот. Сепак, кампањата за парламентарните избори на 8 мај ќе продолжи и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминува последниот ден од кампањата за претседателските избори што ќе се одржат в среда на 24 април. По полноќ започнува предизборниот молк што ќе заврши на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 682 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси (63) и министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан загинаа во неделата во хеликоптерска несреќа што се случи ...
сите 282 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 317 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дванаесетти ден од изборната кампања за претседателските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: