СДСМ: В среда, на 24 април граѓаните со својот глас за Пендаровски избираат европска иднина


В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните треба масовно да излезат да гласаат на 8 мај, со својот глас да ја поддржат идејата за напредна, слободна и европска држава, да го поддржат СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно сме на терен, меѓу граѓаните. Разговараме со нив, ги слушаме забелешките и заеднички изнаоѓаме решенија. Оние граѓани што избраа да не излегуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„На парламентарните избори на 8-ми мај се одлучува за иднината на државата, Македонија е во прашање. Ако дозволиме национализмот повторно да се врати, тогаш ќе ...
| | веќе видена | слични

Го гледам овој плоштад во Неготино, целиот искршен. Што градоначалник е тоа што не може три плочки да поправи, а се фалат ќе поправале цела држава. Ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните ќе се сетат, кога се смени власта во градот Скопје и кога дојдоа ВМРО-ДПМНЕ исто како што дојде и во Неготино со нивните градоначалници, беше под ...
| | веќе видена | слични

Свесен сум, подвлече Ковачевски, дека инклузивноста и концептот на едно општество за сите, често била злоупотребувана од одредени политички сили и структури во ...
| | веќе видена | слични

„Ако дозволиме национализмот повторно да се врати, тогаш ќе се соочиме со унгарско сценарио, со изолација,  враќање назад во грдото минато кога имавме заробена ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листа на кандидати за пратеници од ИЕ2 предводена од СДСМ и коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, се обрати пред жителите на с. Младо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 256 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 320 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 320 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: В среда, на 24 април граѓаните со својот глас за Пендаровски избираат европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: