Гостивар

  во

  Во овој период концентрацијата на ПМ10 честичките биле над100 достигнувајќи и до 240 микрограми на метар кубен. Потоа, податоците покажуваат, намалување, но ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство работи на изградба на системот за наводнување „Равен – Речица“, со кој се очекува да биде овозможено ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Не стивнува болката кај семејството на девојчето кое пред неколку дена бегајќи од кучиња падна во Вардар и се удави. Трагедијата не спласнува ниту пак во ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев , изразувајќи жалење за трагедијата што се случи во Гостивар (05.11.2018), кога 17-годишно девојче се удави во Вардар бегајќи од куче ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Скопје, 7 ноември 2018 (МИА) – Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство работи на изградба на системот за наводнување „Равен – Речица“, со кој се очекува да биде овозможено ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство работи на изградба на системот за наводнување „Равен – Речица“, со кој се очекува да биде овозможено ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Гостивар се уште е во тага по смртта на 17-годишната Џехја Меџити, која во понеделникот вечерта се удави во водите на Вардар бегајќи од улични кучиња. Таткото ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот кој најзагаден бил ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Седумнаесетгодишно девојче од Гостивар се удави во водите на реката Вардар, бегајќи од глутница улични кучиња. Таткото на Џејха ги повика институциите да ги ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Веста за смртта на девојчето во Гостивар, кое завчеравечер се удави во водите на реката, бегајќи од куче-скитник ја растревожи целата македонска јавност и уште ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, утре со почеток во 12 часот во прес центарот на општината ќе одржи прес-конференција на која ќе објаснува за ...
  сите 74 | | | веќе видена