Битола

  во

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Легендарната актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс денеска се гости во Македонија, но за жал гости во најзагадениот град во Македонија, со ...
  сите 107 | | | веќе видена

  И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Под мотото „Симнуваме капа“ вечерва во Битола започнува 39тото издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. Светски познатата ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Со перформанс во режија на Срѓан Јаниќијевиќ беше отворен 39 интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола. На отворањето ќе бидат ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Со доделување на посебни фестивалски награди и признанија „Златна камера 300“, вечерва во Битола почна 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Таа во Битола допатува со својата ќерка, а гостите ги пречекаа директорката на фестивалот, Гена Теодосиевска и уметничкиот директор, Благоја Куновски – Доре. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Малкумина го познаваат Марјанчо од Битола, но повеќе од еден милион луѓе од цел свет го знаат American Hacker – јутјуберот кој снима видеа со корисни работи ...
  | | веќе видена

  Во Битола вечерва свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Во април годинава беше официјалната промоција во Атина, а пет месеци подоцна, грчката книга „10+1 прашања за македонското прашање”, вечерва ќе биде промовирана ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Треба да успее референдумот бидејќи каде ќе одиме понатаму. Многу се залажуваат луѓето дека сами можеме да опстанеме, сега се сменија времињата и се знае кој ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Битола вечер свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот ...
  сите 107 | | | веќе видена