Битола

  во

  Бизнисменот Сеас Кочан кој беше осуден во предметот „Труст“, според упатниот акт, денеска треба да се јави на издржување на ефективната затворска казна од 4 ...
  сите 85 | | | веќе видена

  По разрешувањето на неколкумина министри, разместувањето на дел од нив и назначување на нови, денеска ќе бидат соопштени оставките на функционерите од вториот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Изминатиот викенд се ожени поранешниот ракометен репрезентативец и капитен, битолчанецот Иван Марковски со Ангела. На свадбата беше присутна целата македонска ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Националистичките чувства меѓу средношколците, работата на кариерните центри за студентите, популаризацијата на руралните средини наспроти пренатрупеноста на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Голема драма се одиграла во пазувите на Селечка Планина над Прилеп кога денеска со хеликоптер на МВР е извлечена 15-годишна девојка и е префрлена во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Вработените од Домот за доенчиња „Мајчин дом“ Битола се подготвуваат за целосна трансформација на институцијата. Денеска и утре учествуваат на обука чија цел е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Голема драма се одиграла во пазувите на Селечка Планина над Прилеп кога денеска со хеликоптер на МВР е извлечена 15-годишна девојка и е префрлена во ...
  сите 33 | | | веќе видена

   Оттаму констатирале дека нема повреди ниту на телото ниту на главата, туку измрзнатини кои со терапија ќе бидат санирани. Според Сања Стаматова, портпарол на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Голема драма се одиграла во пазувите на Селечка Планина над Прилеп кога денеска со хеликоптер на МВР е извлечена 15-годишна девојка и е префрлена во ...
  сите 33 | | | веќе видена