Битола

  во

  Пронајден e мртов 32-годишен маж во семејна куќа во Битола. Според информациите на МВР, во 19,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на улица ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Иницијативата „Поинаку“, која има свои советници во битолскиот Совет, спроведе акција по битолските улици и стави натписи „Овде имаше кеса за отпад, Падне ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  13 - ТИОТ ГЕЈМ НА ЗАЕВИОТ ВИМБЛДОН НАРЕЧЕН КАТИЦА ОПЕН. ОТВОРИ, ОТВОРИ, ОТВОРИ... !!! Како беше она...(?)... Че си лежите...!? Гејм, сет и меч топка во раката, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кастингот во оваа современа филмска приказна го сочинуваат турски актерски ѕвезди и познати и успешни македонски актери Деновиве на локации во Битола и во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Загрижени од последните катастрофи кои поради се поголемите температури се случија во студениот Сибир, иницијативата Fridays for future Skopјe и овој петок, по ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ова се само дел од пораките на кампањата „ Тргни порано вози побавно стигни побрзо“ која што ја организираат Ррпубличкиот совет за безбедност во сообраќајот на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  В недела Полицискиот спортски планинарски клуб „7- ми Мај“ од Битола го организира седмиот по ред традиционален планинарски марш „Бранители 2019“.На маршот ...
  сите 6 | | | веќе видена