Битола

  во

  Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Двата земјотреси што се случија денеска во Кожани, соседна Грција беа почуствувани и во Охрид, Струга, Битола и Ресен. Епицентарот на земјотресите биле на 220 ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Македонската телеметриска сеизмолошка мрежа денеска регистрира два земјотреса чиишто епицентри се наоѓаат на 220 километри јужно од Скопје во соседна Грција и ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Два земјотреси се случија денеска во Кожани, соседна Грција, a беа почуствувани и во Охрид, Струга, Битола и Ресен. Епицентарот на земјотресите биле на 220 ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Македонската телеметриска сеизмолошка мрежа денескa регистрира два земјотреса чиишто епицентри се наоѓаат на 220 километри јужно од Скопје во соседна Грција и ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Силен земјотрес со јачина од 5.1 степени според рихтер, со епицентар во градот Кожани во Грција денеска нешто пред 13 часот беше почувствуван и во Македонија. ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Тенисерката Симона Халеп, која вчера триумфираше на Вимблдон и ја освои својата прва титула на овој турнир, е Влаинка од Македонија чии предци потекнуваат од ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, укажуваат од повеќе невладини организации. ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, укажуваат од повеќе невладини организации. ...
  сите 61 | | | веќе видена