Битола

  во

  Легендата на Свети Никола се празнува во целиот регион на Лорен или Лотарингија, и останува пред се народен празник. Дописникот на МИА беше во Епинал, град на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Преку денот ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Преку ноќта од ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Денеска го празнуваме Свети Климент Охридски, наш најголем просветител и учител. Свети Климент Охридски македонски светец и еден од учениците на светите Кирил ...
  сите 39 | | | веќе видена

  По полноќ на стариот пат Прилеп – Битола и локален пат за селото Ношпал, Ѓ.Р.(27) од селото Мусинци, општина Могила, управувајќи возило „фолксваген шаран“, со ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Ја разбираме нервозата во СДСМ поради анкетата. Тоа е резултат од стравот поради поразот кој им претстои, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Впрочем и нивните анкети ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Националната установа Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола со празнична изложба и литературни настани го одбележува 8 декември, нејзиниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Националната установа Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола со празнична изложба и литературни настани го одбележува 8 декември, нејзиниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Виолета Ковачевиќ Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт со ветување за чист воздух и здрава животна средина. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт со ветување за чист воздух и здрава животна средина. После три години власт Скопје Битола, Тетово и цела Македонија рушат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт со ветување за чист воздух и здрава животна средина. После три години власт Скопје Битола, Тетово и цела Македонија рушат ...
  сите 9 | | | веќе видена