Битола

  во

  Нови 20 заболени лица, 24 излекувани и еден починат пациент е ковид биланс во земјава за изминатото деноноќие, соопштуваат од Министерството за здравство (МЗ). ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Во последниве 24 часа, полицијата пронашла три починати лица во Скопје и во Битола, по претходни пријави од граѓани.Сосед на ул.„Анастас Митрев“ пријавил дека ...
  сите 424 | | | веќе видена

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. Оздравените пациенти, според градови, се од: - ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека Институтот за јавно здравје регистрирал 24 оздравени пациенти. Во меѓувреме, оттаму додаваат дека ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Бидејќи загревањето е еден од најпроблематичните сегменти во поглед на загадувањето, ова е уште еден сигнал, покрај намалувањето на ДДВ од 18 на 5 проценти, за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите ...
  сите 34 | | | веќе видена