Битола

  во

  Пред нешто повеќе од еден час, во скопскиот кривичен суд започна распитот на петтемина приведени и осомничени во најновата истрага на СЈО наречена „Имеперија“ ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обивнителство утрово влезе во голем број фирми кои се доведуваа во сопственост на Јордан Камчев. Од СЈО не соопштуваат кои се фирми, утрово, ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Истрагата „Империја“ којашто денеска ја отвори Специјалното јавно обвинителство повторно во фокус ја става мрежата бизниси во чиј центар е поранешното ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Отворената истрага на СЈО со кодно име „Империја“ влезе во лавиринтот на голем број сестрински поврзани фирми, од кои дел се поврзани со фамозната „Ексико“, ...
  сите 280 | | | веќе видена

  После Орка Холдинг, соопштение за истрагата на СЈО, „Империја“ испрати и ЗК Пелагонија во името на осомничениот Цветан Панделески. Ви го пренесуваме во целост: ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против 61-годишен битолчанец поради постоење основи на ...
  сите 66 | | | веќе видена