Битола

  во

  Група македонски интелектуалци упатија отворено писмо до ЕУ за ставовите на Бугарија. Писмото го пренесуваме интегрално.„Ваши екселенции,Ние, група македонски ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Реализацијата на капиталните проекти преку Проектот за подобрување на општински услуги МСИП оди со одлична динамика, со реализација од над 65 отсто во текот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Група македонски интелектуалци упатија отворено писмо до ЕУ, како реакција на ставовите и барањата во Декларацијата на бугарското собрание. Во продолжение го ...
  сите 64 | | | веќе видена

  На предлог на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на синоќешната седница на Владата која што се одржа во Битола, е усвоена Предлог – ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Битола со огромни аплуази ја поздрави Неда Арнериќ и Феѓа Стојановиќ, двајца маестрални актери кои гостуваа во Битола, со претставата “Се извинуваме, многу се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Владата предводена од СДСМ во континуитет вложува во капиталните инвестиции. Само во ресорот транспорт во пелагонискиот регион моментално се реализираат ...
  | | веќе видена | слични

  Неизвесна до самиот крај е одлуката за почеток на преговори за членство на Македонија во Европската Унија, откако Франција минатата недела поднесе предлог за ...
  сите 916 | | | веќе видена

  Сто и седумдесет компании ќе добијат финансиска поддршка преку програмата на Планот за економски раст. Информацијата за склучување договори со компаниите е ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Неизвесна до самиот крај е одлуката за почеток на преговори за членство на Северна Македонија во Европската Унија, откако Франција минатата недела поднесе ...
  сите 916 | | | веќе видена

  Владата предводена од СДСМ во континуитет вложува во капиталните инвестиции. Само во ресорот транспорт во пелагонискиот регион моментално се реализираат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Реализацијата на капиталните проекти преку Проектот за подобрување на општински услуги МСИП оди со одлична динамика, со реализација од над 65 отсто во текот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Неизвесна до самиот крај е одлуката за почеток на преговори за членство на Северна Македонија во Европската Унија, откако Франција минатата недела поднесе ...
  сите 916 | | | веќе видена