Битола

  во

  Синоќа публиката која дојде да ја гледа Неда Арнериќ присуствуваше не само на една театарска претстава, туку и на еден емотивен чин кој предизвика солзи во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, вицепремиерката Радмила Шекеринска и градоначалничката на Битола Наташа Петровска денеска посетија ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во Битола вечерва Владата на Република Северна Македонија ја одржува 159. редовна седница на која учествуваат министрите и градоначалниците на општините во ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Франција и Германија синоќа почнаа и ќе продолжат да разговараат, а според моите информации владите на Германија и на Франција ќе имаат заеднички состанок, ...
  сите 901 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва седница во низата што во наредниот период ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Денеска прес конференција пред Клиничката болница во Битола одржа локалниот клуб на Граѓанско-демократската унија. „Локалниот клуб на ГДУ во Битола останува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Источно од Претор во густо пошумен планински дел се крие Сливничкиот манастир „Св. Богородица“ со богат фреско-живопис од почетокот на 17 век. Се истакнува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Франција и Германија почнаа и ќе продолжат да разговараат, а според моите информации владите на Германија и на Франција ќе имаат заеднички состанок, ...
  сите 901 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва седница во низата што во наредниот период ќе се ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Прва владина седница која се одржува надвор од Скопје. Започнаа од Битола, а во наредниот период ќе се одржуваат седници во различни региони во државата. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Со транспаренти поврзани со случајот „Рекет“, промената на името, како и загадениот воздух група битолчани попладнево пред општинската зграда излегоа на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вложувањето во пелагонискиот регион ќе продолжи со уште поголем интензитет, во проекти од интерес за граѓаните и младите, изјави претседателот на Владата, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Вложувањето во Пелагонискиот Регион ќе продолжи со уште поголем интензитет, во проекти од интерес за граѓаните и младите, изјави претседателот на Владата, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Претставници на Министерството за внатрешни работи и општина Битола заеднички ќе изработат нови сообраќајни решенија за подобрување на сообраќајот на неколку ...
  сите 116 | | | веќе видена