Битола

  во

  Отсекот за превенција при СВР-Битола и општинската организација на Црвен Крст денес на битолчани им поделија летоци со совети за безбеден сообраќај во зимски ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Австрискиот филм „Лилијан“ на Андреас Хорват e избран за најдобар на 18-тото издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“, кој заврши синоќа со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во СОУ Јосип Броз Тито во Битола под покровителство на ФУСМ и во техничка организација на ППФМ се одржа државното првенство за средни училишта На првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во СОУ Јосип Броз Тито во Битола под покровителство на ФУСМ и во техничка организација на ППФМ се одржа државното првенство за средни училишта На првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во СОУ Јосип Броз Тито во Битола под покровителство на ФУСМ и во техничка организација на ППФМ се одржа државното првенство за средни училишта На првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „Црвениот виор на Тоде Ивановски“ е фотомонографија, збирка од фотографии од ликовното творештво и искажувања на луѓе во чии сеќавања е врежан ликот на Тоде ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Денеска времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, по котлините со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималните дневни ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура во ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник се во низа од 7 порази во Лигата на шампионите и затоа со големо внимание се подготвуваат за неделното гостување во Битола ...
  сите 129 | | | веќе видена

  СВР Битола поднесе кривична пријава против О.А.(62) од Битола, хирург во Клиничка болница Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
  сите 98 | | | веќе видена

  СВР Битола поднесе кривична пријава против О.А.(62) од Битола, хирург во Клиничка болница Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
  сите 98 | | | веќе видена