Битола

  во

  По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  ИФФК „Браќа Манаки” информира дека првпат годинава е доделена награда за најдобар ангажиран документарен филм, како и награда која ја доделува Општина Битола, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  ИФФК „Браќа Манаки“ информира дека првпат годинава е доделена награда за најдобар ангажиран документарен филм, како и награда која ја доделува Општина Битола, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  ИФФК „Браќа Манаки“ информира дека првпат годинава е доделена награда за најдобар ангажиран документарен филм, како и награда која ја доделува Општина Битола, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(27) од Битола поради постоење основи за сомнение за сторени две кривични дела „кражба“, три дела „тешка кражба“ ...
  сите 135 | | | веќе видена

  По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени поголеми количества дрога и оружје, соопшти денеска полицијата. „На ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени поголеми количества дрога и оружје На 20.09.2019 година, од страна на Бирото ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Со доделување на фестивалските награди, врачување на Златна „Камера 300“ за животен опус на кинематограферот Јоргос Арванитис и со проекција на филмот „Манаки ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Со доделување на фестивалските награди, врачување на Златна „Камера 300“ за животен опус на кинематограферот Јоргос Арванитис и со проекција на филмот „Манаки ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Државен натпревар на екипите по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот“ ќе се одржи денеска и утре во Битола, во организација на Црвениот крст. Од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените ...
  сите 295 | | | веќе видена

  По 25 години од првото појавување на фестивалот „Браќа Манаки“ со „ Deadly Maria“, водечкиот германски кинематограф Франк Грибе синоќа се претстави со новиот ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Државен натпревар на екипите по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот“ ќе се одржи денеска и утре во Битола, во организација на Црвениот крст. Од ...
  сите 12 | | | веќе видена