Битола

  во

  Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е меѓу 30-те новозаразени со Ковид-19. Тој е асимптоматски случај. Болницата ќе продолжи да работи, но нема да ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Талески на Фејсбук пишува дека пресудата за Транспортер која е донесена од Кривичниот суд во Скопје нема да ја коментира, но заради ВИСТИНАТА за која судот не ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Со часови вработените во приватната амбуланта Викторија во општина Бутел чекаа да бидат испратени екипи од Институтот за јавно здравје за да земат брисеви ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во изминатите 24 часа се направени 342 тестирања и регистрирани се 30 нови случаи со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти изнесува 384 лица. Според ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимптоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Направени се епидемиолошки анкети бидејќи бил во контакт со колегите од болницата и преземени се мерки, информира денеска на прес-конференција министерот за ...
  сите 673 | | | веќе видена

  Потврдени се 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 1, и со тоа вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица, соопшти Министерството за здравство. Во ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
  сите 513 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. ...
  сите 673 | | | веќе видена