Битола

  во

  Оваа сума на пари денеска е исплатена на над 6.700 фармери, а во следните денови комплетно ќе заврши исплатат по овој основ. Со оваа исплата се заокружува ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати речиси150 милиони денари за субвенции за третата фаза за литар предадено ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски соопшти дека денес почна исплатата кон сточарите за предаденото млеко со што се ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати речиси150 милиони денари за субвенции за третата фаза за литар предадено ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 99 | | | веќе видена

  За процесот на исплата на отштетувањата од градот на територијата на Општина Битола, доделените субвенции и поволностите кои што ги нуди Министерството за ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО и поранешниот генерален секретар на Северноатлантската алијанса, Џорџ Робертсон, кој е лидер на новоформираната неформална ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер Срѓан Јаниќијевиќ работи на перформансот за гала отворањето на 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, в саботa во ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Денеска од 11:10 часот на магистралниот пат Охрид – Битола, кај селото Опеница, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). ...
  сите 66 | | | веќе видена

  На 28 септември , се одбележува Светскиот ден на глуви и наглуви и по тој повод ќе се одржи манифестација по повод 70 години постоење на Националниот Сојуз на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во насока на поддржување на филмската традиција и промоција на вистинските културни вредности, Халкбанк и Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа ...
  сите 71 | | | веќе видена