Битола

  во

  Испишавме историја и беше задоволство да се седи на иста маса со лидерите на најмоќните држави, членки на НАТО, затоа што заслуживме, порача претседателот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Овој инфраструктурен зафат вреден 240 милиони денари е битен за сегашните и за идните странски инвеститори кои ќе отвораат фабрики во овој дел од земјава. Став ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На денешната трибина на СДСМ во Битола се обрати и градоначалничката на Битола, која зборуваше за проблемите со кои се соочиле кога ја презеле општината и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не смогнаа сила да го честитаат успехот во Лондон, во НАТО, само тие не се израдуваа“, рече претседателот Зоран Заев на граѓанската ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Откако ја наследив функцијата градоначалничка на Битола затекнав, очајни состојби во образованието и 4,3 милиони евра долгови, 12 блокирани училишта. Во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Разрешувањето на сите судии компромитирани со прислушкуваните разговори е првиот чекор кој треба да се направи во рамки на една сеопфатна и темелна стратегија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Планираме да обезбедиме светски инфраструктурни стандарди во индустриските зони за инвеститорите кои решиле да инвестираат во нашата земја, рече премиерот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Испишавме историја и беше задоволство да се седи на иста маса со лидерите на најмоќните држави, членки на НАТО, затоа што заслуживме, истакна претседателот на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Разрешувањето на сите судии компромитирани со прислушкуваните разговори е првиот чекор кој треба да се направи во рамки на една сеопфатна и темелна стратегија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нов голем дипломатски гаф на премиерот Заев од трибината на СДСМ во Битола. Зборувајќи за НАТО Заев рече дека тоа што ги поврзува сите 30 членки на НАТО е ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Во училиштата имаше ужасни услови за нашите најмили деца, тоа ВМРО-ДПМНЕ го остави зад нив, рече Петровска на граѓанската трибина на СДСМ „На прав пат" во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На граѓанска трибина насловена „На прав пат“ денеска во Битола е претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Трибината се одржува во големата сала на Центарот ...
  сите 32 | | | веќе видена