“Оваа држава ја направил македонскиот народ. И затоа Македонецот треба да се крене, да каже - Доста е!“

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Се роди нова политичка опција, трета опција во државата, можам да ветам дека никогаш повеќе во државата нештата нема да бидат исти. Дадете поддршка на третата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните во Битола масовно се приклучуваат кон Движењето ЗНАМ, препознавајќи дека сме единствената опција која се заснова на принципи и вредности, изјави ...
| | веќе видена | слични

Ние од Движењето ЗНАМ За Наша Македонија нема да ги заборавиме бранителите и припадниците на безбедносните сили кои ги дадоа своите животи за Македонија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Даниел Стојчевски, носителот на листата на Движењето ЗНАМ за Наша Македонија во ИЕ 2 истакна дека е родена третата политичка сила во македонскиот политички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Денеска ЗНАМ заедно со сите свои пддржувачи ја испишува новата политичка историја на македонската политичка сцена, рече вчеравечер претседателскиот кандидат ...
| | веќе видена | слични

Почитуван мој претседателе, разликата е огромна, доколку сакате да опстане централната и левата идеја во државата, откажете се од оваа битка и оставете нè да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ЗНАМ, Максим Димитриевски, кој освои над 75 000 гласа во првиот круг од ретседателските избори посебна порака упати до Стево Пендаровски, кој има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 315 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 232 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Оваа држава ја направил македонскиот народ. И затоа Македонецот треба да се крене, да каже - Доста е!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: