Битола

  во

  Во текот на вчерашниот ден македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник информираше дека дека спогодбено е прекината соработката со досегашниот прв ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Поминаа две недели од објавувањето на скандалозната национална програма за култура , односно од публикувањето на резултатите за финансирање на проекти од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонка која се грижи за деца при пловидба вели дека работата на брод не знае за политика и расизам. Билјана Василева за работа на брод досега има направено ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Штетните гасови кои се емитуваат од застарените термоелектрани на Балканот не ги уништуваат животите само на локалните жители, туку и на граѓаните низ цела ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Податоците за воздушното загадување, температурата, влагата и притисокот ги пренесуваме идентично како што се отчитуваат од искористените сензори, вели Панче ...
  | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски денеска на својот профил на Фејсбук објави дека побарал од таткото на неговата сопруга, Борис ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Пред неколку дена во битолското село Кукуречани врз С.К., лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од П.К., исто така лице со тешка ...
  сите 33 | | | веќе видена

  За година и седум месеци не заврши реконструкцијата на една од најзначајните улици „Климент Охридски“ во центарот на Битола. Со месеци граѓаните и возилата се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шеснаесет термоелектраните од Западен Балкан емитуваат повеќе загадување на сулфур диоксид отколку 250-те термоелектрани во Европската унија – пишува во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На повеќе локации во Скопје деновиве се одвива снимањето на документарните филмови на втората генерација „Докуникулци“ на МакеДокс. Премиерата на филмовите ќе ...
  сите 9 | | | веќе видена