Битола

  во

  Четвртокот во 20,10 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Партизанска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „,Мерцедес“ со ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Германската компанија за производство на кабли во автомобилската индустрија, Кромберг & Шуберт ДООЕЛ Битола, повторно организира отворен ден, со обезбеден ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати речиси150 милиони денари за субвенции за третата фаза за литар предадено ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Оваа сума на пари денеска е исплатена на над 6.700 фармери, а во следните денови комплетно ќе заврши исплатат по овој основ. Со оваа исплата се заокружува ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Дваесет и осум годишен скопјанец украл 30 венчаници лажно претставувајќи се како работен во фирма. Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати речиси150 милиони денари за субвенции за третата фаза за литар предадено ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски соопшти дека денес почна исплатата кон сточарите за предаденото млеко со што се ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 52 | | | веќе видена