Битола

  во

  Претседателот на државата Ѓорге Иванов за прв во својата деветгодишна претседателска кариера не бил присутен на свеченото отворање на 39. издание на филмскиот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Во полн сјај, со гламурозен црвен тепих вчеравечер започна 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале ја доби ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и собири ширум земјата. Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Филмската дива Клаудија Кардинале и Оскаровецот Роџер Дикинс беа главните ѕвездите на црвениот тепих на отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“, кој овие ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На црвениот килим и на свеченото отворање, Роџер Дикинс се појави со елегантен костум, и со црна маица со логото на фестивалот, битолчани тоа го забележаа и ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Легендарната актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс денеска се гости во Македонија, но за жал гости во најзагадениот град во Македонија, со ...
  сите 100 | | | веќе видена

  И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Под мотото „Симнуваме капа“ вечерва во Битола започнува 39тото издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. Светски познатата ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Со перформанс во режија на Срѓан Јаниќијевиќ беше отворен 39 интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола. На отворањето ќе бидат ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Со доделување на посебни фестивалски награди и признанија „Златна камера 300“, вечерва во Битола почна 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа ...
  сите 100 | | | веќе видена