Синоќешното тврдење на Тодоров дека излегол од спокојот и мирот на семејството и адвокатурата во јавност, за да го зацврстел единството во ВМРО, е подеднаква ...
сите 9 | | | веќе видена

Половина од запишаните избирачи плус еден да излезат на гласање, и половина од излезените плус еден да гласаат „за“. Тоа се двата услова кои треба да бидат ...
сите 27 | | | веќе видена

Независниот пратеник во коалиција со парламентарното мнозинство Ферид Мухиќ во изјава за „Макфакс“ вели дека власта требало повеќе да ги информира граѓаните за ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, во интервју за „ 360 Степени “ одговараше на прашање за тоа дали најавата за реформа на системот за ...
сите 14 | | | веќе видена

Словенија добива 500 милиони евра европски пари годишно за успешно спроведување на социјалните реформи и политиките за вработување. Со приближувањето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гази Баба Борче Георгиевски најави дека по речиси 10 години, ќе воведе ред во хаосот во урбаните и месните заедници во оваа општина. ...
сите 28 | | | веќе видена

​Денес, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски изврши увид во работните активности за санација на ул. Студеничанска, во село Драчево.Со ...
сите 31 | | | веќе видена

Унапредување на социјалните услуги за граѓаните, интензивирање на борбата за справување со сиромаштијата и социјалната исклученост во државата, социјалната ...
сите 111 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 203 | | | веќе видена

Граѓани и екологисти реагираат за несоодветно кастрење на дрвцата помеѓу двете ленти на автопатот од Неготино до Стоби. - Дрвцата се кастрени за да нема ...
| | веќе видена

Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката Влада и министер без ...
сите 151 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров потврди дека нема да го бојкотира претстојниот референдум, но оти ќе направи гласачкото ...
сите 55 | | | веќе видена

Четири години затворска казна за анестезиологот Томчо Ванчев од гевгелиската болница, обвинет за смртта на родилката Маја Кадиева и нејзиното новороденче кои ...
сите 14 | | | веќе видена

next