Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 329 | | | веќе видена

Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето преку денот ќе биде сончево со мала облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб претежно ...
сите 173 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 117 | | | веќе видена

Во него ќе има средства за поголеми плати за десет проценти на лекарите и за пет проценти на јавниот сектор. Министерот за финансии Тевдовски најави намалување ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Бутел почна со активностите за реализација на проектот од Програмата за општинско корисна работа, кој финансиски е поддржан од УНДП, а во соработка со ...
сите 25 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Словенечкиот министер за одбрана Карл Ерјавец вети темелна истрага по жалбите дека словенечките војници, кои учествуваа во неодамнешната меѓународна вежба на ...
сите 39 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена

Непристоен е новиот предлог цинкара да се гради кај „Фени”, реагира еколошкото друштво „Тисовец” од кавадаречкото село Возарци. Претседателот Сашко Данов, ...
сите 11 | | | веќе видена

Пет дена расправа на комисија и само пет дена јавна дебата за целосна промена на државниот идентитет, вака одлучи вчера собранискиот претседател Талат Џафери. ...
сите 23 | | | веќе видена

Интензивно се работи на доопремување на првиот мултифункционален и мултикултурен центар во Делчево. Центарот ќе биде смесетен на третиот кат во Спомен дом ...
сите 17 | | | веќе видена

[photo] Екипите на Водостопанство „Кумановско-липковско поле“ пронајдоа и отстранија неколку „диви“ приклучоци на цевководот што ја дистрибуира водата од ...
сите 3 | | | веќе видена

next