СДСМ го искорсити еден од најголемите христијански празници, Водици за партиска пресметка со политичките противници. Имено до нашата редакција пристигнаа ...
сите 4 | | | веќе видена

Канал 5 го контактираше градоначалникот Наумовски кој рече дека не станува збор за покачување на плата, туку за законска пресметка. „Според законот за плати на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во најновата емисија „Седмица“ на Алфа телевизија се зборува за најактуелните теми во македонската политика. -По уставните измени, Димитров ги подготвува ...
сите 3 | | | веќе видена

Пациентите со пулмонална хипертензија (ПХ) се изненадени од програмата што ја објави Министерството за здравство за ретки болести и тврдат дека со неа лекови ...
сите 6 | | | веќе видена

„Од 2016 година па се до денес гледаме погрешно поставување на ВМРО-ДПМНЕ за сите клучни прашања во државата. И за законот за рамноправноста на јазикот, и за ...
сите 18 | | | веќе видена

Повеќе од една година, жителите на Општините Радовиш и Конче за какви било нотарски услуги мора да патуваат во Струмица, со што се изложуваат на дополнителни ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на Алсат зборуваше за Законот за јазици и дали Уставниот суд може да го ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку медиумски екипи денес биле спречени да влезат на мостот ,,Слобода“ во Скопје, каде што се одржуваше манифестацијата ,,Водици 2019 “ Иако тие со прес ...
сите 10 | | | веќе видена

Седумчасовниот работен ден нема да влијае на зголемувањето на вработенста. Експертите сметаат дека предлогот за кратење на работното време треба да се ...
сите 48 | | | веќе видена

Комисија за заразни болести одлучи да стави ред во имунизацијата во земјава. Така, во иднина вакцинацијата на децата со МРП вакцината ќе може да се одложува ...
сите 129 | | | веќе видена

Ако наодите на овој пилот-проект покажат дека на овој начин со двајца наставника наставата е поуспешна, ако учениците се позадоволни и има поголеми резултати, ...
| | веќе видена

next