Министерот за култура Асаф Адеми денеска имаше работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лорецо Сера. На средбата беа нагласени пријателските ...
сите 34 | | | веќе видена

Бугарија доставила над 30 страници забелешки во учебниците по историја до Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи ...
сите 30 | | | веќе видена

Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
сите 8 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај Табановце – Гевгелија се одвива непречено, по санација на дефектот на бетонскиот мост на Црна Река. „Санацијата и поправката на ...
сите 20 | | | веќе видена

Уставот на Република Македонија предвидува мандат на претседателот на државата да му даваат граѓаните на избори, врз основа на што претседателот ги црпи и ...
сите 23 | | | веќе видена

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври“. -Зоо Скопје како општествено одговорна ...
сите 19 | | | веќе видена

Во организација на Републичката комисија за економија и политика на УМС на ВМРО ДПМНЕ денес се организираше трибина на тема "Младинско претприемништвото во ...
сите 3 | | | веќе видена

Петнаесет лица од Кавадарци и Росоман аплицирале за финансиска поддршка како млади земјоделци, преку националната програма за рурален развој. Советникот во ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во затворот во Шутка во текот на ноќта, иако најупорните новинарски екипи го чекаа до раните утрински часови. ...
сите 16 | | | веќе видена

Во струшкото село Франгово започна изградбата на канализациската мрежа. Вкупната вредност на договорот е 16,8 милиони денари од кои 14,2 милиона денари се ...
сите 27 | | | веќе видена

Ротаракт Клуб Скопје организира дискусија на тема: „Селектирање и рециклирање. Кој, како, колку придонесува за редуцирање на отпадот во Република Македонија“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Европската младинска картичка ќе ја засили мобилноста и соработката помеѓу младите во земјава, а со вмрежувањето на младите од регионот и Европа ќе ја забрзаме ...
сите 9 | | | веќе видена

next