Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Можеби нема да има целосен консензус кога ќе треба да се усвојат амандманите согласно Преспанскиот договор, но голем дел од опозицијата ќе гласа за промените ...
сите 25 | | | веќе видена

Еден тон стари и уништени гуми кои се наоѓале во дворовите кај граѓаните, како отпад кој досега беше пален на отворена површина, заплениле комунални инспектори ...
сите 43 | | | веќе видена

Ќе се реконструира и санира испусниот канал „Ѓолаја“ од грчка страна преку кој ќе се регулира нивото на Дојранското Езеро чии водостој последниве години прави ...
сите 9 | | | веќе видена

– Брза помош повелете, како можеме да ви помогнеме? Овој вообичаен одговор од кол-центарот во Итната помош го добил и 80-годишниот скопјанец Боро Теменугов. Се ...
сите 45 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби беа надмудрени од страна на нивните унгарски колеги во случајот “Бегството на Груевски”, смета новинарот Љупчо Поповски кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Најостро ја осудувам грубата и тенденциозна манипулација на порталот а1он, но и на други медиуми и портали кои ја пренесоа веста со наслов дека јас наводно сум ...
сите 8 | | | веќе видена

И лекарите го кренаа гласот против алармантната загаденост на воздухот. Бараат ургентни мерки за болниците да не се полнат со пациенти. Сметаат дека ...
сите 25 | | | веќе видена

За првпат, годинава и во Општина Кичево е организирано одбележување на „Светскиот ден на детето“ – 20 ноември. На одбележувањето зедоа учество учениците од ...
сите 12 | | | веќе видена

Нема основа да се добие азил ако се бега поради пресуда за направен криминал, кој не е поврзан со политички убедувања, вели Сузан Фрацк од Институтот за ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерката Шекеринска ја продолжи својата посета на македонскиот контингент во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан со посета на македонските мировници ...
сите 51 | | | веќе видена

Новинарот Борјан Јовановски, кој важи за близок до актуелната власт, смета дека владини оставки се логични по објавениот статус на поранешниот премиер Никола ...
| | веќе видена

next