Пораката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гласачите да одлучат за референдумот по сопствено убедување е парадоксална, смета психологот Станислав ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради струен удар на 110-киловолтен далновод, попладнево без напојување со електрична енергија останаа дел од постројките во РЕК Битола, меѓу кои и ...
сите 5 | | | веќе видена

Детската амбасада „Меѓаши“ денеска ја започна кампањата против врсничкото насилство, која ќе се одвива во текот на целата учебна година на национално ниво под ...
сите 15 | | | веќе видена

Лекарите кои приватно специјализираат во јавните здравствени установи од конкурсот распишан во јануари годинава, со исплата на септемвриската плата во ...
сите 26 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски денеска се сретна со специјалниот претставник на ОН во Македонија, Лујза Винтон. Како што соопшти МНР, ...
сите 24 | | | веќе видена

Од вчера попладне на социјалните мрежи се појавија информации дека на јавните површини во Општина Аеродром се расфрла отров, со кој се загрозува животот како ...
сите 3 | | | веќе видена

Корисниците на условениот паричен надоместок за средно образование имаат можност до 30 септември, да аплицираат во Центарот за социјални работи Куманово за да ...
сите 3 | | | веќе видена

Екипи на Јавното Претпријатие „Улици и патишта“, кои ги ангажираше Општина Карпош денеска асфалтираа дел од новопроектирана улица која ќе ги поврзува бул. ...
сите 7 | | | веќе видена

Рочиштето за предметот ,,Насилство во Центар“ е одлошено, бидејќи обвинетиот Митко Пецов се разболел и не присуствуваше на седницата. Обвинителката на СЈО, ...
сите 82 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ја прими Елизабета Трента, министер за одбрана на Република Италија. На средбата беше разговарано за ...
сите 78 | | | веќе видена

Гужвите, нервозите и расправиите се секојдневна слика во најголемиот здравствен комплекс во државата. Денеска, како и секој претходен ден е хаос во скопскиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Лидери од регионот, како и европратеници, денеска во Скопје учествуваат на форумот на Либералната мрежа на Југоисточна Европа (ЛИБСЕЕН) по повод ...
сите 40 | | | веќе видена

next