Според Договорот од Преспа, официјалното име е Северна Македонија, а дискусијата за таблите е од мало значење. Впрочем тие означуваат растојание меѓу ...
сите 22 | | | веќе видена

Екипа на ТВ Телма која утринава се обиде да ја помине границата кон Грција јави дека печат со новото име на државата кој се втиснува во пасошите – не ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешен зет ја искршил покуќнината во домот на неговата поранешна сопруга,а го нападнал и нејзиниот таткоИнцидентот се случил во текот на вчерашниот ден а ...
сите 2 | | | веќе видена

Како припадник на маргинализираната група на граѓани на град Скопје, наречени „Даватели на јавни услуги во областа на образованието“ (претходно нарекувани ...
сите 21 | | | веќе видена

На објект во изградба на улицата Лондонска во Скопје, кој го гради тетовска фирма сопственост на Г.Х.(54) од село Мала Речица, починал 33-годишниот градежниот ...
сите 21 | | | веќе видена

Според веб-страницата за квалитет на воздухот „ЕрВижуал“ Скопје повторно се најде помеѓу најзагадените 10 градови во светот. Овој пат Скопје го зазеде 5. место ...
сите 19 | | | веќе видена

Разузнавачот Мунир Пепиќ обвинет за насилниот упад во Собранието, односно вршење насилство врз пратеникот Зијадин Села, во завршните зборови истакна дека не е ...
сите 6 | | | веќе видена

Експертската група секогаш се трудеше да биде објективна и неутрална, нејзините извештаи не беа насочени против одредена политичка опција, а во корист на ...
сите 26 | | | веќе видена

Електрани на Македонија или скратено ЕЛЕМ е синоним за најпосакувана државна компанија за вработување. Во очите на јавноста е и синоним за непотизам. Од 18-те ...
сите 38 | | | веќе видена

Се што сторив на 27 април беше со цел да ги исполнам моите задачи и должности под команда на надредените, рече Абдулфета Алими кој беше дел од собраниското ...
| | веќе видена

next