Граѓан(к)ите на општините Центар и Чаир на инфо-штандовите на ЦИВИЛ - Центар за слобода ги пишуваа своите ставови, мислења, размислувања за престојниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Јас никогаш не би се дрзнала од граѓаните од кои извира суверинетитетот на оваа земја да барам одговорност за практицирањето на нивното демократско прави да ...
| | веќе видена

24 септември 2018 За време на посетата на САД меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев се обрати пред околу 100 претставници на партиите на десниот ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера се сретна со жителите на неколку населени места од општина Крива Паланка ...
сите 59 | | | веќе видена

Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да се поништат причините ...
сите 105 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Денеска (24.09.2018, понеделник) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, ...
сите 7 | | | веќе видена

Со изградба на каскаден праг завршија подготвителните активности за проектот со кој ќе се регулира речното корито на Каменичка река. Според информациите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува ...
сите 59 | | | веќе видена

Првите одобрени европски пари за системи за наводнување во 2019 година се за Конопица. Овие средства ги обезбеди за Конопица, Министерството за земјоделство, ...
сите 70 | | | веќе видена

Албанскиот историчар Олси Јазеџи објавува видео во кое бара Македонија да не станува членка на НАТО. Тој не зборува ништо против ЕУ но остро го критикува НАТО ...
сите 11 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, за кривични дела што ги сториле во ...
сите 4 | | | веќе видена

Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
сите 35 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 24 | | | веќе видена

next