Архива на вести за 12 Јануари 2017

Селена Гомез некогаш му била девојка на Џастин Бибер, но неодамна се појавила во јавноста со пејач, кој неодамна ја раскинал врската со манекенка. Канадскиот ...
сите 25 | | | веќе видена

Несовесни студенти ги вандализираа новите лифтови во државните студентски домови само неколку месеци по нивното поставување. По оштетувањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Синдикатот на одбраната и безбедноста, Ристо Ајтов гостува во емисијата Отворено на 24 Вести. Покрај многубројните објаснувања за состојбата ...
сите 24 | | | веќе видена

Американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници почнаа од утрово да пристигнуваат во Полска, јави Би-Би-Си. Тие се дел од одговор на ...
сите 27 | | | веќе видена

Грчките погранични органи на граничниот премин „Евзони“ утрово од 9:30 часот почнаа да ги пропуштаат тешките товарни возила кои чекаа за влез во Грција во ...
сите 27 | | | веќе видена

Таа е млада, убава, згодна.По ништо не се разликува од другите урбани девојки, освен по својата професија.Оваа скопјанка е „продавачка на љубов“. За разлика од ...
сите 12 | | | веќе видена

Двете деца на возраст од 3 и 4 години од Кичево и од Гостивар кои починаа од грип на Клиниката за детски болести имале воспаление на мозокот кое го добиле како ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, ...
сите 254 | | | веќе видена

Словенија се закани на соседна Хрватска дека може да го саботира нивниот туризам. Словенечкиот министер за надворешни работи, Карл Ерјавец изјави дека ...
сите 6 | | | веќе видена

Ансамблот од Пекиншката академија на традиционалната музика, го прикажува диверзитетот и восхитувачката уметност на етнички најбогатата кинеска провинција – ...
сите 12 | | | веќе видена