Архива на вести за 12 Јануари 2017

Во продолжение го пренесуваме текстот интегрално: СДСМ денес соопшти дека дојде време да се направи нова Влада и тоа е точно. Дојде време да имаме Влада според ...
сите 12 | | | веќе видена

Зијадин Села од ДПА Движење за реформи која е дел од Алијансата на Албанците и Билал Касами претседател на БЕСА, најверојатно ќе бидат дел од опозицијата ...
сите 2 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ закажа итна седница на српската влада поради одлуката на францускиот суд условно да го ослободи поранешниот косовски премиер ...
сите 32 | | | веќе видена

Можеби беа претпалзливи пред мечот со Ангола, но словенечките ракометари покажаа класа и со победата од 42-25, не само што си направија одлична клима, туку и ...
сите 88 | | | веќе видена

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за ...
| | веќе видена

Турскиот актер кој на нас ни е познат по улогата на Бали Бег не сака луксуз па неговиот дом изгледа сосема поразлично од неговите колеги. Погледнете каде живее ...
сите 4 | | | веќе видена

ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА:Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниoт правец: крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила ...
сите 404 | | | веќе видена

Лажен полициски инспектор зел 20 илјади евра од Кумановец, ветувајќи му дека ќе му помогне неговиот син да излезе од затвор. СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 31 | | | веќе видена

Новата година ја честитаа со видеозапис за темата која ја снимија пред цели 17 години - "Среќна нова", а сега најавија и големо враќање и концерт. Веќе ...
сите 2 | | | веќе видена