Архива на вести за 12 Јануари 2017

Роналдињо привлече големо внимание на фудбалските фанови со емотивното писмо кое си го испрати на самиот себе, но делот кој сепак се најде во центарот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Vive брендот е добро познат во светот на технологијата, но нема никаква врска со смартфони. Сепак, не би било никакво изненадување ако HTC го искористи успехот ...
сите 4 | | | веќе видена

Комисијата за надворешни работи на американскиот Сенат синоќа усвои резолуција со која се поддржува членството на Црна Гора во НАТО.Како што јави ТАСС, ова е ...
сите 15 | | | веќе видена

Пред една година почина легендарниот музичар Дејвид Боуви. Музичката легенда имаше 69 години и долго време се бореше со ракот, па на крајот ја загуби тешката ...
сите 2 | | | веќе видена

Мевлудин Дуванчиќ важи за балкански Нострадамус. Тој погодува буквално се. Успеа да погоди кога Халид Бешлиќ имаше сообраќајка и кога докторите велеа дека нема ...
сите 7 | | | веќе видена

Американски Apple веќе ги развива своите паметни очила, а се очекува дека таквите VR очила ќе бидат претставени веќе оваа година. Блогерот Роберт Скобл открива ...
сите 10 | | | веќе видена

 Моментално во Истанбул луѓето се сведоци на најниските минусни температури, замрзнувања и снежни покривки. Последната ваква зима ја паметат во 2009-та ...
сите 3 | | | веќе видена