Турлитава

Во Основниот суд Скопје 1 денес се одржа подготвително рочиште во врска со обвинителниот акт поднесен против неколкумина членови на раководството на Скопски ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека Скопски пазар се бори со долговите и се мачи да им исплати плата на своите работници, неколку прашања и натаму ја преокупираат јавноста – како е можно ...
сите 10 | | | веќе видена

Во рамките на тринаесеттиот по ред Фестивал на лалето кој секоја година во месецот април се одржува во Истанбул, на плоштадот Султанахмет, во историскиот дел ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје предмалку почна и веднаш се прекина новото рочиште од предметот на СЈО „ТНТ“. Причина за новото одложување на расправата, според ...
сите 127 | | | веќе видена

Семејствата на загинатите планинари, Калина Велевска и Александар Миновски уште еднаш преку отворено писмо бараат одговорност за трагедијата од планинарската ...
сите 9 | | | веќе видена

Единственото полошо нешто од постојаниот замор е постојаниот замор за кој не знаеме од каде доаѓа. Изгледа како да правиме се што треба, спиемедоволно,се ...
сите 6 | | | веќе видена

Модните парчиња од пролетната колекција на популарниот „хај-стрит“ бренд Mango веќе ги гледаме на социјалните мрежи како ги носат популарните „ит“ девојки. ...
сите 9 | | | веќе видена

Чарлс Дикенс е еден од оние писатели чии книги веројатно сте ги читале додека сет посетувале школо, како што се „Оливер Твист“ или „Големи очекувања“. После ...
сите 4 | | | веќе видена

Малечката Шарлот и’ не е свесна за тоа, но влегува во историјата. Имено, во 2013. година била донесена одредба со која се менува дотогашната линија за ...
сите 15 | | | веќе видена

Имам, имам, имам, немам, имам, имам… На фотографиите се гледа како пратеници од бразилскиот парламент, за време на битна седница и гласање си разменуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

next