Турлитава

Директорката на скопската Клиника за Гинекологија, доктор Викторија Јовановска за „Фокус“ ги потврди информациите дека во последните три месеци во болницата ...
сите 43 | | | веќе видена

Вработени во Скопски пазар, кои деновиве неколкупати излегоа во јавност за да укажат на тешката состојба во компанијата, биле повикувани на состаноци со ...
сите 8 | | | веќе видена

Имате премалку слободно време, а сакате да ги израдувате вашите деца со шарени јајца. Имаме решение за вас, а потребно е само 3 минути од вашето време. Ви ...
сите 25 | | | веќе видена

Кога пред 7 години дознав дека имам рак на дојка, се запрашав кој ќе се грижи за моите деца и сакав лично да помогнам. Не дека маж ми не може да помогне, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Џесмин на страницата „Cinderella Escorts“, објавила дека ја продава својата невиност за да собере пари за започнување на сопствен бизнис. Студентката Џесмин, ...
сите 5 | | | веќе видена

Водоинсталатер од Ирска ископал тунел од својата спална соба до локалниот паб кој се наоѓал на 800 метри далеку од неговата куќа. За тоа му биле потребни цели ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата година, во сибирското одморалиште Шерегеш, 1498 скијачи и сноубордери пробаа да го срушат рекордот и да влезат во руската книга за рекорди , но не ...
сите 3 | | | веќе видена

Универзитетот во Илинос направил истражување на 376 парови, кои воделе евиденција за својата посветеност на еден кон друг во текот на 9 месечна врска. На ...
сите 9 | | | веќе видена

Со половина плата и застарени придонеси, Скопски пазар се обидува да ги смири вработените. Скопски пазар вчера им исплати на своите вработени помалку од ...
сите 23 | | | веќе видена

next